Dragon Ball Super: érdekességek és a manga jövője

Szeretném előre leszögezni, hogy jelenleg még mindig nincs konkrét információ, az anime folytatását illetően, így sajnos ebből a bejegyzésből sem fog kiderülni mikor tűzik újra képernyőre.

Ahogy már pár hete megosztottuk, a Dragon Ball Super manga folytatódni fog a Galactic Prisoner Arc (vagy Moro Saga) lezárása után, de vajon mikor számíthatunk az új történetszálra?

A Moro elleni harc lezárása most már küszöbön áll. A V-Jump magazinból kiderült, hogy a 66. fejezet címe: “Goku vs. Moro, a bolygófaló! A harc csúcspontja!” lesz.

Dragon Ball Super: érdekességek és a manga jövője 1

Ezen felül Toyotaro, a Galactic Prisoner Arc (vagy Moro Saga) ötletgazdája és a történet írója, Twitteren bejelentette, hogy ő is ott lesz a 2020 december 19-én és 20-án megrendezésre kerülő Jump Festa-n. A rendezvényről annyit érdemes tudni, hogy 1999 óta minden évben megrendezik, és a Shueisha által gondozott franchise-ok képviselik magukat manga, anime, játék és egyéb promóciós formában.

Dragon Ball Super: érdekességek és a manga jövője 2

Mivel a járvány miatt online lesz megtartva, szinte biztosra vehetjük, hogy Toyotaro nem csak szimpla jópofizás miatt jelenik meg a rendezvényen vagy, hogy sokadjára válaszoljon ugyan azokra az unalmas kérdésekre, ugyanis jóval több munkája van annál, mintsem ilyenekkel töltse az idejét. Vélhetően a Jump Festa-n kezdik el promózni a Dragon Ball Super manga következő történetét, így arra lehet következtetni, hogy az már a decemberi fejezetben, de legkésőbb januárban elkezdődik.

Október 14-én, a Dragon Ball Super manga és a V-Jump szerkesztőjével, “Victory” Uchida-val készített interjúból kiderül pár érdekesség, ami a kulisszákat illeti.

A történetet Toyotaro, Toriyama és Uchida közösen dolgozzák ki. Ezek alapján a Galactic Prisoner Arc (vagy Moro Saga) alapötlete Toyotaro-tól származik, viszont a történet lényeges fordulatait közösen megvitatják, majd pedig Toyotaro kidolgozza a végleges változatot a mangában.

Uchida elmondta, hogy az interjú után pár nappal lesz egy megbeszélés, ahol terv szerint a történettel kapcsolatos általános elképzeléseket szeretnék leszűkíteni Toriyama-val és Toyotaro-val, ami nagyjából annyit jelent, hogy pl. egy tízes listát kell leszűkíteni háromra. Nem derült ki, hogy ezek konkrét történetek vagy egy bizonyos történet részletei.

Kiderült, miszerint Toriyama és Toyotaro között valóban érzékelhető egyfajta „kompatibilitás”, tehát nem véletlen, hogy őt választotta úgymond utódjául. Könnyen egyet tudnak érteni egymás ötleteivel, majd kidolgozni azt.

Tehát a Dragon Ball Super manga tovább dübörög és az is kiderült, hogy jó kezekben van.

Viszont mi a helyzet az animével?

Több belsős forrásból is megerősített információ szerint (erről szóló tavalyi cikk) tavaly nyáron kellett volna elrajtolni a folytatásnak, de egyelőre nem tisztázott, hogy miért döntöttek máshogy, és azóta az említett forrás kényes témának érzik a Dragon Ball Super-t és nem hajlandóak beszélni róla (cikk a témáról).

2019-ben a Dragon Ball Super: Broly japán kiadása mellé megjelent egy füzet, mely számos érdekes információt tartalmaz, pl. egy interjút, melyből kiderült, hogy terveznek egy következő Dragon Ball Super filmet (ezt itt olvashatjátok el). Az interjúból ennyi derült ki összesen, hogy majd valamikor várható egy új film. Erről rengeteg pletyka és kamu hír megjelent, miszerint 2020-ban jön a következő Dragon Ball Super film, de így év vége felé közeledve tudjuk, hogy ez nem igaz.

Teljesen friss infó, amit rajongók fedeztek fel, miszerint hat héttel ezelőtt a Shueisha bejegyzett egy domain címet, a dragon-ball-offical.com -ot.
A Battle of Gods, a Resurrection F és a Broly filmekhez tartozó domain címeket is a Toei Animation jegyezte be, ők kezelnek minden weboldalt, ami Dragon Ball filmekhez vagy az animékhez kapcsolható. A játékokkal, figurákkal és ajándék tárgyakkal kapcsolatos weboldalak pedig a Bandai Namco tulajdonában állnak. A Dragon Ball manga kiadásán kívül a Shueisha szorosan felügyeli a Dragon Ball-t, mint franchise-t és terméket, illetve annak jövőjét, így nem egyszer előfordult, hogy felülbírálták a Toei Animation-t. Ha fel kellene építeni egy hierarchiát, akkor a tetején áll Akira Toriyama és a Bird Studio, ahol a Dragon Ball mangák készülnek, utána következik Akio Iyoku, aki a Shueisha-n belül a Dragon Ball franchise bővítéséért is felelős Dragon Ball Room csapat vezetője, majd pedig a Shonen Jump és végül a Toei Animation állnak a végén ebben a sorrendben.
Egyelőre nincs semmilyen információ, hogy mi a célja a Shueisha-nak, ezzel a domain címmel, milyen weboldal fog alá készülni, viszont óvakodjatok az ezzel kapcsolatosan terjengő pletykákkal és kamu hírekkel, mert tele van velük az internet.

Remélem, hogy ez a hosszabb szösszenet tartalmazott számotokra új és érdekes infót.

Facebook
Twitter
Reddit
Tumblr

Hasonló bejegyzések